Jednoręki bandyta

Powiedzenie, że fortuna kołem się toczy, nie jest zarezerwowane tylko do ruletki. Przewrotność losu, jego zmienność i nieprzewidywalność, to tylko niektóre skojarzenia, jeżeli mówimy o szczęściu i fortunie. Jednoręki bandyta, w mowie potocznej inaczej sloty, to także ucieleśnienie powyższych kwestii. Uparci mogą także powiedzieć, że jednoręki bandyta, podobnie jak ruletka, także ma koło – o którym mowa w słynnym przysłowiu. Mowa tutaj oczywiście o bębnach – które wprawione w niezależny od siebie ruch, po zatrzymaniu dają nam pewien układ. Chodzi o to, żeby tek układ był premiowany wygraną.

Sloty mają także kilka innych nazw, któż z nas bowiem nie próbował swojego szczęścia przy tej maszynie, zwłaszcza w ostatnich latach, kiedy to świętowały one apogeum swojej popularności. Maszyny wrzutowe, warzywniaki czy po prostu – maszynki – to tylko niektóre z potocznych nazw, jakie posiada na swoim koncie jednoręki bandyta. Przyjrzyjmy się zatem bliżej, jak to wszystko działa i co sprawia, że sloty stały się tak popularne w naszym kraju.

Jeszcze nie tak dawno, żaden szanujący się bar, stacja paliw czy nawet przystanek pkp miał na stanie tego typu maszyny. Ich dostępność i niemalejąca popularność sprawiały, że praktycznie na każdym kroku można było zobaczyć te kolorowe, migoczące i zachęcające do grania specyficznymi dźwiękami – maszyny. Jak wspominaliśmy wcześniej, sama zasada działania jest niezwykle prosta.

Wprawione w ruch bębny, których ilość jest uzależniona po prostu od odmiany gry, kręcą się w sposób niezależny od pozostałych. Po kilku sekundach bębny zatrzymują się tworząc wspólnie pewne układy symboli. Rodzaj maszyny określa nam także ilość tak zwanych linii – czyli sposobu ułożenia symboli, które dają wygraną. Najczęściej są to po prostu poziome linie – są jednak sloty, które oferują nawet do pięćdziesięciu linii!

Każde wprawienie bębnów w ruch jest obstawiany pewną kwotą, jaką jesteś w stanie na to przeznaczyć. Im wyższa kwota – tym wyższa ewentualna wygrana. Dodatkowo, sloty dają nam często możliwości premiowanych układów, jokerów, symboli łączących, czy dających specjalny dla danej gry bonus, itp.

Nie inaczej sprawa ma się w internecie. Jednoręki bandyta online cieszy się tam bodajże największą popularnością, jeżeli chodzi o kasynowe gry. Jest to pewnie spowodowane niskim stopniem skomplikowania samej gry i możliwością naprawdę pokaźnych wygranych. W internecie w legendę obrosła już opowieść o graczu, który wrzucając 4 dolary wygrał aż cztery miliony!

Jak można przypuszczać, jednoręki bandyta online jest jeszcze bardziej złożony, różnorodny i oferujący więcej odmian i możliwości gry, niż jego odpowiednik w realu. Internet bowiem daje nam praktycznie nieograniczone możliwości w tej materii. Same kasyna internetowe kuszą nas coraz to nowymi bonusami, darmowymi spinami – czyli kręceniami za free, czy w końcu dużą różnorodnością specjalnych symboli premiowanych czy też jackpotami.

BONUS: 100% aż do 1200€
Zagraj teraz